Zobacz również

Zagęszczarki – jakie wybrać i jak ich używać?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Głównym zadaniem zagęszczarek jest zagęszczanie podłoża, które następuje w procesie wibrowania. Za sprawą tych urządzeń można ubić skutecznie niemalże każdy rodzaj gruntu, aby osiągnąć tym samym gładką i dobrze zagęszczoną nawierzchnię przygotowaną na dalsze prace.

 

Zagęszczarki są zaliczane do grupy uniwersalnych maszyn stosowanych w budownictwie – można zobaczyć je na placach budów dużych fabryk, również używane są przy układaniu chodników czy też przy pracach drogowych. Dzięki zagęszczarkom można łatwo zagęścić ziemię, piasek, również takie materiały jak beton, asfalt czy ułożoną już kostkę brukową. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary mogą być one używane również w trudnodostępnych miejscach.

 

Wibracyjne czy płytowe?

Najważniejszym elementem w zagęszczarkach jest metalowa płyta, która współpracuje z silnikiem i odbija się od podłoża, dzięki czemu jest w stanie je zagęścić. Zagęszczarki podzielić można na dwa rodzaje – modele wibracyjne oraz płytowe. Pierwsze z nich cechują się bardziej intensywnym działaniem, dlatego też ich stosowanie zalecane jest w przypadku, gdy konieczne jest ubicie nawierzchni znacznie głębiej. Z kolei zagęszczarki płytowe sprawdzają się głównie w pracach przydomowych, są lżejsze i łatwiejsze w obsłudze.

 

Zagęszczarki mogą posiadać zasianie elektryczne lub spalinowe. Również urządzenie można dobrać pod kątem jego rodzaju prowadzenia – w sprzedaży dostępne są modele ręcznie prowadzone, kroczące czy samoprzesuwne.

 

Wynajmuj w niskich cenach

Żeby skorzystać z zagęszczarki, wcale nie trzeba jej kupować – można również wynająć ją w różnych wypożyczalniach sprzętu budowlanego działających w całej Polsce. Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby dowiedzieć się, gdzie w okolicy znajduje się wypożyczalnia zagęszczarek i jaką ma ona ofertę dla swoich klientów. Zwykle za wynajem zagęszczarek trzeba będzie zapłacić od około 100 do 140 złotych za dobę zależnie od wybranego modelu i marki. Przy doborze warto zwrócić uwagę na wymiary zagęszczarki oraz na jej częstotliwość uderzeń, głębokość zagęszczania i prędkość przesuwu.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy